Erken Boşalma

Uzman Klinik Psikolog Şahin UÇAR ile Erken Boşalma

Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma, erkeklerin en sık yaşadığı cinsel sorunların başında gelir. Erken boşalma, erkeklerin sorunudur. Erken boşalıyorum şikayeti olan erkelerin bu sorunu dolaylı yönden kadının da sorunudur. Bazen bundan daha fazlasıdır ve evliliğin sorunudur. Evlilikte, erken boşalan erkeğin sorunu önemli yer tutabilmektedir.

Bu sayfada;

Erken Boşalma Nedir?

Erken boşalma nedir? Boşalmanın kontrol edilemediği, erkeğin istediği zamandan önce boşalmasıdır. “Denetimsiz boşalma” olarak da söyleyebileğimiz boşalmanın zamanından erken olması durumu erkeklerin yaşadığı önemli bir sorundur. Ulaşılmak istenen sonuç noktası boşalma süresinin uzatılması değildir. Boşalmanın ne zaman gerçekleşeceğine kişinin karar vermesi, uygun zamanı kişinin belirlemesi sürecidir.

Denetimli boşalma, çiftlerin evlilik yaşamına olumlu etki edecektir. Boşalma sürecinde denetimin sağlanması, kadının cinsel ilişkiden aldığı hazzı artırır. Cinsel ilişki ise evlilik yaşamının yapı taşıdır. Sağlıklı bir evlilik için sağlıklı ve doyumlu cinsel yaşam çok önemlidir. Kadınlar, cinsel ilişkide orgazm olmadığında fiziksel ve ruhsal gerginlik hali yaşayabilirler. Bazı evlilik ilişkilerde de her iki tarafın cinsel sorunu olabilmektedir. Erkek denetimsiz boşalma, kadın ise cinsel isteksizlik sorunu yaşıyorsa bu durum her iki taraf için de sorun olmayabiliyor. Erkek için boşalma hemen her durumda yaşanırken, kadın için ise bir an önce bitsin beklentisi olur. Bu durum her iki taraf için sorun olarak görülmez. Bu çiftlerin her ikisi de cinsel terapi yoluyla bu sorunlarını çözerek daha sağlıklı bir evlilik ilişkisinin temelini sağlamlaştırabilirler.

Erken Boşalma Makaleleri

Erken Boşalma ile ilgili bilimsel bilgiler, nedenleri ve tedavi yöntemleri ile ilgili makaleler için tıklayınız….

erken boşalma

Erken Boşalıyorum

Erken boşalıyorum şeklinde şikayeti olan erkeklerin ilk arayışı internetten araştırma yapmakla başlıyor. İnternet çok yararlı bir teknoloji olmakla birlikte bilgi kirliliğinden dolayı eksik ya da yanlış bilgileri de içerebilmektedir. Erkeğin, cinsel ilişkiyi başlatıp sürdürebilmesi için sertleşmenin sağlanabilmiş olması gerekir. Bazı erkekler, boşalma sürecini kontrol edememektedir. Bu kontrol edilemeyen süre, kadının boşalmasından sonra oluyorsa çiftler için sorun olmamaktadır. Ama kadının boşalmasından önce erkek erken boşalma sorunu yaşıyorsa, bu durum cinsel ilişki de kadının doyum almasını olumsuz etkiliyor. Erken boşalma sorununun çözümü için eşlerin cinsel terapiye birlikte gelmesi gerekmektedir. Erken boşalma ile ilgili sık sorulan soruları okuyabilirsiniz.

Call Now Button