Bursa Çocuk Danışmanlığı ve Çocuk Psikolojisi

Uzman Klinik Psikolog Şahin UÇAR ile Çocuk Danışmanlığı ve Çocuk Psikolojisi

bursa çocuk danışmanlığı

bursa çocuk psikoloğu

Bursa çocuk danışmanlığı ve çocuk psikolojisi konusunda ailelerin endişeler taşıdığı bilinmektedir. Çocukların yaşadığı davranışsal, ruhsal, sosyal ve duygusal sorunlar konusunda merkezimizde hizmetler sunulmaktadır. Çocuk ve gelişimine dair sorunlar çocuk psikolojisine dair problemler ve davranış bozuklukları çocuk danışmanlığı kapsamına girer.

Bu sayfada;

Bursa Çocuk Danışmanlığı

Bursa çocuk danışmanlığı. Bursa Empati Psikolojik Danışmanlık ve Hipnoz Merkezinde, çocuk psikolojisine dair psikolojik danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Oyun terapisi ve diğer gözlem ve görüşme teknikleri uygulamaları yapılmaktadır. Bursada bulunan merkezimiz çevre illerden de yoğun talep almaktadır. Dikkat gelişimi ve dikkat sorunları çocukların yaşadığı sık sorunlardan birisidir. Anne baba tutumlarının çocuklar üzerindeki etkileri konusunda çocuk psikoloğunun değerlendirmeleri önem taşayabilmektedir. Çocuklarda görülen davranış bozuklukları ve uyum sorunları konusunda psikologların değerlendirmeleri anne baba tutumları konusunda yine önemli olabilmektedir.

çocuk danışmanlığı çocuk psikolojisi

Bursa Çocuk Psikolojisi

Bursa da çocuk psikolojisi konusunda hizmetleri olan merkezimizin çocuk ruhsal, sosyal, duygusal ve davranışsal sorunları konusunda çalışmaları mevcuttur. Çocuklarda sıklıkla görülen davranış bozuklukları arasında; hırçınlık, yemek yememe, saç koparma, yalan söyleme, sinirlilik, öfke, inatçılık, tırnak yeme, alt ıslatma, saç koparma, uyku bozukluğu, içe kapanıklık, çekingenlik, okuldan kaçma, okul fobisi, karşı gelme, konuşma bozukluğu, kardeş kıskançlığı, çalma, küfürlü konuşma … gibi davranışlar olabilir.

Bursa Çocuk Psikoloğu

Bursa çocuk psikoloğu. Çocuklarla yapılan psikolojik danışmanlık sürecinde anne baba tutumlarının çok önemli bir yeri vardır. Çocukların yaşı küçüldükçe anne babaların da etkileri artmaktadır. Bu nedenle çocuk psikolojisi konusunda yaşanan sorunlarda anne babalarla görüşme önem kazanmaktadır. Bu nedenle çocuk psikolojisinde yaşanan sorunların çözümünde anne babaların tutum değişiklilerinin önemi ortaya çıkmaktadır. Çocuk psikolojik sorunlarında kullanılan yöntem ve tekniklere bakıldığında; aile görüşmesi, yaşanan problemlerin nedenselliğinin araştırılması, oyun terapisi, görüşme yöntem ve teknikleri, psikolojik testler ve aileye rehberlik hizmetlerini içermektedir.

Çocuğunuzu sağlıklı ve mutlu büyütmek için çocuk psikoloğundan destek almaktan çekinmeyin. Çocuk danışmanlığında, çocuğun gelişimini takip edebilir, çocuğunuz büyürken sağlıklı iletişim kurmanın yollarını da öğrenebilirsiniz. Yani uzmanla görüşmeye gitmek için sorunların oluşmasını beklemeyin. Hamilelik öncesi, hamilelik ve doğum sonrası, okul öncesindeki dönemlerde ve sonraki zamanlarda görüşebilirsiniz. Çocuk psikolojisi içerikli yazılar için tıklayınız.

Call Now Button