10 Yaşındaki Çocuğun Pipisi Kaç Cm Olmalıdır? Çocuğumun Pipisinin Boyu

10 yaşındaki çocuğun pipisi kaç cm

10 Yaşındaki Çocuğun Pipisi Kaç Cm Olmalıdır? Çocuğumun Pipisinin Boyu

Anne babaların küçük bebekleriyle ilgili endişelenmesine sebep olan bir sorudur. 10 yaşındaki çocuğun pipisi kaç cm olmalıdır? Çocuğumun pipisinin boyu ne kadar olmalıdır? Küçük erkek çocuğun pipisinin boyu bazen yersiz bir endişe olabilirken bazen de fiziksel bir sorunu işaret edebilmektedir. Bunun için Çocuk endokrinolojisi uzmanı muayenesi gerekebilir. Aynı zamanda psikolojik değerlendirme anne baba için gerekebilir.

10 Yaşındaki Çocuğun Pipisi Kaç Cm Olmalıdır? Çocuğumun Pipisinin Boyu

10 Yaşındaki Çocuğun Pipisi Kaç Cm Olmalıdır? Çocuğumun Pipisinin BoyuBebeklerde pipi boyu ve çocuklarda pipinin boyu bazı durumlarda çeşitli sebeplerle küçük olabilir. 10 yaşındaki çocuğun pipisi kaç cm olmalıdır gibi sorular anne babaların sıklıkla sorduğu sorular arasındadır. Öncelikle şu ayrımı yapmak gerekiyor. Gerçekten pipi boyu kısa olan çocuklar ile anne babaların endişeleri nedeniyle çocuğun pipisinin boyu konusundaki endişeler. Bu yazımızda da gerçekten pipi boyu küçük olmadığı halde anne babanın endişeleri nedeniyle sanki küçükmüş endişesi yaşayan anne babalar oluşturacak. 10 Yaşındaki çocuğun pipisi kaç cm olmalıdır? Bu sorunun kesin, net ve doğru bir yanıtını vermek zor olacaktır. Çeşitli araştırmalara göre çocuğun pipisinin boyunu etkileyen sebepler bilinmektedir. Doğum öncesi dönemden kaynaklanan ve hamile kadının hormonal yapısını değiştiren bazı unsurlar olabilir. Ya da hamilelik döneminde aynı süreçler bu durumu etkilemiş olabilir. 10 yaşındaki çocuğun pipisi kaç cm olmalıdır sorusunun cevabı çeşitli etkenlere göre değişir. En doğru cevabı muayene eden hekim verebilir. 10 yaşındaki çocuğun pipisi nasıl olur? 10 yaşındaki çocuğun pipisi yaklaşık 5 cm civarında olabilir. 1 cm daha az ya da daha fazla olabilir.

 

Çocuğun Pipisi Kaç Cm Olmalıdır? Çocuğumun Pipisinin Boyu

Bebekler ve çocuklar için en çok sorulan sorulardan birisidir. Çocuğun pipisi kaç cm olmalıdır? Bebekler doğumdan itibaren yaklaşık 5 yaşına kadar pipi boyu uzamaya devam eder. 5 yaşından itibaren ise fazla bir gelişme olmadığı gözlenebilir. 12-13 yaşından itibaren yani ergenlik dönemi ile birlikte çocuğun pipisi yeniden ve hızlı bir şekilde büyümeye ve dolgunlaşmaya başlar. Ergenlikte cinsel gelişim ile ivmelenir. Çocuğun pipisinin boyu ile ilgili endişeler konusunda anne babalar sıklıkla sorduğu sorular şunlar olabilmektedir.

  • 2 yaşındaki çocuğun pipisi kaç cm olmalıdır?
  • 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10 yaşındaki çocuğun pipisi kaç cm olmalıdır?
  • Çocuğumun pipisinin boyu ne kadar olmalıdır?
  • Gömük pipi ne demektir? Gömük pipi konusunda ne yapabiliriz?

Çocuğumun Pipisinin Boyu Ne Zaman Sorun Olabilir?

Çocuğumun pipisinin boyu ne zaman sorun olabilir? Çocuğun pipisinin boyu doktor muayenelerinde iyi bir değerlendirmeye tabi tutulmalıdır. Öncelikle bilinmelidir ki küçük pipi problemi sayıca az çocukta sorun olabilmektedir. Bu durum ise erken teşhis yoluyla hekimler tarafından tedavi edilebilmektedir. Bu nedenle anne babalar Üroloji uzmanı, Çocuk ürolojisi ya da çocuk cerrahisi uzmanı ile görüşemesinde yarar olabilir.

Oğlum Pipisiyle Oynuyor – Çocuğumun Pipisinin Boyu

3 yaşındaki çocuğum sürekli pipisiyle oynuyor şeklinde sıkça sorular alıyoruz. Ya da bir diğer soru çocuğumun pipisinin boyu ne kadar olmalıdır? Öncelikle çocuğumun pipisinin boyu ne kadar olmalıdır sorusunun cevabını yukarıda belirttim. 4 yaşındaki oğlum sürekli pipisiyle oynuyor olması bir çeşit cinsel farkındalıktır. Çocuklar, biz yetişkinlerinkine benzemeyen cinsel bir haz alırlar. Bu dokunuşlar çocuklarda mastürbasyon olarak ifade edilebilir. Çocuğun pipisiyle oynaması, yastık veya benzer yerlere sürtmesi ve bunun tekrar edilmesine çocuklarda mastürbasyon denilebilir. Çocuğu ayıplamamak, suçlamamak gerekir. Bunun yerine nedenleri araştırılmalı, dikkati farklı yöne çekilmelidir. 1 yaşındaki bebek pipisiyle oynuyor düşüncesinde olan ebeveynlerin bunu zihinlerinde büyütmemelerinde yarar var.

İlginizi çekebilir:

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Call Now Button